Vinteco - Dizajn z historią

Twórz dizajn z historią
warsztat na ul. Jedności

Uwielbiam odnawiać stare meble i robię to zawodowo od kilku lat. W ubiegłym roku otworzyłam pierwszą ciasną, ale własną, wymarzoną pracownię. Dziś mam więc miejsce, ale też odwagę, by oprócz odnawiania mebli na zlecenie i sprzedawania swoich projektów zacząć dzielić się z Wami tym, czego nauczyłam się przez ostatnich kilka lat intensywnej pracy z meblami.

Z uwagi na rozmiary pracowni oraz moją introwertyczną naturę wychodzę do Was  z dwoma (póki co) propozycjami indywidualnych warsztatów renowacji mebli, podczas których jesteśmy 1:1, a właściwie 1:1:1 - Ty, mebel i ja.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzecie, chętnie podzielę się z wami nabytą wiedzą, doświadczeniem i sprawdzonymi patentami, zabawię meblową anegdotą, a w przerwie ugoszczę herbatą/ kawą i domowym ciastem. I gwarantuję, że nawet przy szlifowaniu będziemy się dobrze bawić;)

                                                      


Indywidualne konsultacje czyli TY, MEBEL I JA

 • czas trwania: 3 h 

 • koszt: 300 zł

  Chcesz odnowić mebel, a nie wiesz jak się za to zabrać? Masz krzesło po babci i chciałabyś samodzielnie je odnowić, ale nie wiesz od  czego zacząć? Jakich narzędzi użyć? Czym zdjąć stare powłoki? Czym wykończyć drewno? Jak naciągnąć tkaninę? Jak wreszcie to wszystko połączyć, by niczego nie zepsuć? A może masz konkretny pomysł na swój skarb, a nie do końca wiesz, jak go zrealizować? 

  Dla kogo?
  Indywidualne spotkania - konsultacje adresuję do wszystkich miłośników mebli z duszą, którzy chcą spróbować swoich sił w przywracaniu im dawnego blasku lub już nawet próbowali to robić, ale napotkali po drodze jakieś przeszkody.  Program spotkania jest dopasowywany indywidualnie - tak, byś wyszła z niego z konkretnym planem co i jak masz zrobić.


  Opis:
  To nie jest warsztat, podczas którego odnowisz mebel kompleksowo. Podczas spotkania postaram się przekazać w pigułce podstawy renowacji mebli, ukierunkuję, podpowiem, pomogę zaplanować prace, a także zacząć lub skończyć wymarzony meblowy projekt. Skupimy się przede wszystkim na zagadnieniu, które jest dla ciebie najbardziej problematyczne - np. oczyszczanie/wykańczanie drewna, budowanie warstw tapicerskich czy szycie ręczne. 

  Zakres prac, które może objąć indywidualne spotkanie:

 • ocena stanu mebla i jego potencjału renowacyjnego

 • ustalenie wyglądu finalnego mebla i zaplanowanie poszczególnych działań

 • dobór technik, narzędzi i materiałów (tu otrzymasz sporą dawkę wiedzy na temat całego procesu renowacji, pokażę jak wykorzystać konkretne narzędzia i materiały, podzielę się swoimi sprawdzonymi patentami, a także podpowiem, czego dokładnie będziesz potrzebować i gdzie to znaleźć, by dokończyć projekt samodzielnie)

 • wykonanie wspólnie części prac przy meblu (np. oczyszczanie/ wykańczanie drewna, budowanie warstw tapicerki czy jej częściowe szycie)


  Podczas spotkania korzystasz z narzędzi i materiałów dostępnych w pracowni i wszystkie prace wykonujesz pod moim okiem.

  Jeśli będziemy pracować nad tapicerką i chcesz przynieść swój materiał, jest to oczywiście możliwe, daj tylko znać wcześniej, to podpowiem, ile będziesz go potrzebować.

  Nie masz swojego mebla? A może masz, a najpierw wolałabyś poćwiczyć na innym? Nie martw się, mam sporo skarbów na stanie i w razie potrzeby udostępnię Ci któryś w ramach ćwiczeń. 

  Zapewniam również napoje (woda, soki, kawa, herbata) oraz przyjazną atmosferę.


  W razie potrzeby istnieje możliwość przedłużenia spotkania o maksymalnie dwie godziny. Każda kolejna godzina płatna dodatkowo 50 zł.

Renowacja mebli w praktyce czyli DOBRE PODSTAWY 

 • czas trwania: 2 dni x 7 godzin 

 • koszt: 600 zł

  Solidny warsztat renowacji mebli pozwalający kompleksowo zreaktywować przyniesiony na niego mebel i opanować podstawowe umiejętności w zakresie obróbki drewna i tapicerki


  Dla kogo?

  Dla amatorów, hobbystów, wielbicieli prac manualnych, spadkobierców rodzinnych pamiątek i wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z tematem samodzielnego odnawiania mebli.


  Opis: 

  Celem spotkania jest całościowe odnowienie niewielkiego mebla (np. krzesło drewniane, tapicerowane lub prosty fotel, stolik kawowy, szafka nocna, półka) z którym po zakończeniu spotkania wrócisz do domu.

  Szczegółowy program warsztatu, zakres prac i plan działań jest ustalany indywidualnie i dopasowywany do mebla, który planujesz przynieść, dlatego zanim przystąpimy do pracy, będę potrzebowała zobaczyć naszego pacjenta (wystarczy na zdjęciu).

  Podczas dwudniowych warsztatów otrzymasz solidną dawkę wiedzy na temat renowacji mebli, poznasz sprawdzone patenty i pod moim nadzorem przejdziesz, krok po kroku, przez wszystkie etapy prac renowacyjnych.


  Zakres prac, który obejmuje dwudniowe spotkanie:
 • demontaż i klejenie mebli
 • uzupełnianie ubytków 
 • oczyszczanie drewnianej (ew. fornirowanej) powierzchni odpowiednio dobranymi metodami
 • barwienie drewna/ forniru
 • ewentualne malowanie fragmentów, detali (na tym warsztacie nie malujemy mebla w całości, lecz skupiamy się na odsłonięciu drewna i podkreśleniu jego walorów)
 • zabezpieczanie powierzchni za pomocą wosku, oleju, olejowosku lub lakieru
 • demontaż i wymiana powłok tapicerskich, naciąganie pasów, cięcie i klejenie pianki (jeśli mebel posiada sprężyny i zajdzie konieczność ponownego ich wiązania, również będziemy to ćwiczyć)
 • tapicerowanie siedzisk i oparć krzeseł 
 • szycie ręczne ściegiem krytym oraz w razie potrzeby szycie maszynowe (np. kedry)
 • mini-sesja zdjęciowa mebla przed i po metamorfozie

  W cenę spotkania wliczone są wszystkie materiały niezbędne do pracy oraz tkaniny obiciowe dostępne w pracowni. Jeśli chcesz przynieść swój materiał, jest to oczywiście możliwe, daj tylko znać wcześniej, to podpowiem, ile będziesz go potrzebować.

  Zapewniam również napoje (woda, soki, kawa, herbata) oraz słodką przekąskę/ owoce oraz przyjazną atmosferę.

  Nie masz swojego mebla? Nie martw się, mam sporo skarbów na stanie. Za drobną dopłatą udostępnię Ci któryś, a Ty dasz mu nowe życie i zabierzesz ze sobą do domu.  WAŻNE INFORMACJE:

 • Terminy:
  Terminy konsultacji/ warsztatów dopasowywane są indywidualnie do możliwości zainteresowanej osoby i moich.

 • Płatność: 
  W przypadku konsultacji płatność przyjmowana jest w dniu spotkania, natomiast w przypadku warsztatów obowiązuje zaliczka w wysokości 200 zł, płatna do 7 dni przed ustalonym terminem spotkania. Pozostała kwota płatna w pierwszym dniu spotkania.

 • Miejsce warsztatów
  pracownia Vinteco
  ul. Jedności 62 b
  Zielona Góra 

 • Voucher prezentowy:
  Konsultacje/ warsztaty renowacji mebli to także wspaniały pomysł na podarunek dla bliskiej osoby. Jeśli chcesz wykupić warsztat w formie prezentu, skontaktuj się ze mną. Przygotuję specjalny voucher i ładnie go zapakuję. 
 
Jeśli jesteś zainteresowana konsultacjami/ warsztatami/ voucherem prezentowym - odezwij się do mnie. 

Agnieszka Baszczak
tel. 663 528 559
kontakt@vinteco.pl

Please wait...